Politika na Slovensku alebo “Ako si zvýšiť karmu”

Autor: Ján Antolík | 22.9.2011 o 23:54 | (upravené 23.9.2011 o 0:35) Karma článku: 4,97 | Prečítané:  862x

Nekonečné politické diskusie v tomto štáte sa už dávno rozvinuli zo zadymenej krčmy na internet. Z ľudí, ktorí len prednedávnom spoznali tajomstvo internetu sa stali politicky experti a tí čo sedia v krčme sú stále tam a polemizujú.

 

Jedným z najväčších rozdielov, ktoré som u nás doma postrehol je to, koľko času venujeme politike. Podobne ako sa Briti bavia o počasí, Slováci diskutujú o politike. Každý sa o ňu zaujíma, skoro každý o nej diskutuje a všade nás obklopuje. Netuším kto má na to najväčší dopad, či už je to televízia, či tlač alebo rádio. I keď sa mi zdá, že tými najväčšími propagandami sme my – občania. Vysvetlím.

Média si z politiky urobili show, na ktorej sa dobre zarába. Peoplemetre im pri vysielaní politických tém zobrazujú čísla, z ktorých sa vedenstvo len raduje a tam to celé začína. Vyššia sledovanosť predstavuje vyšší zisk na reklamách vysielané počas prestávok. To znamená že, viac politiky v telke prinesie vyšší zisk, čo má za následok totálne politcké zdementovanie“ krajiny. A to isté platí pre tlač.

Na tej druhej strane sme my, občania. Nechcene politicky zdementovaní , z čoho väčšina sa hrá na politológov. Hlavne tí, politický nadšenci, ktorým TA3-ka beží v pozadí celý deň. Keďže sme demokratický štát, právo vyjadriť svoj názor má každý, ale prečo práve o politike? V krásnej krajine ako je ta naša, ktorá nám ponúka toľko rôznorodých tém, je práve tá politická, tou najdiskutovanejšou. A preto sa pýtam sám seba, prečo?

Naše názory (ktoré samozrejme majú svoj význam a opodstatnenie) sa ťažko presadia “tam hore“ a ešte ťažšie ovplyvnia názory “tých z hora“. Tak prečo riešiť niečo, čo nemá žiaden účinok na samotnú spoločnosť ?

Jediný efekt politickej diskusie, ktorú som doposiaľ zaznamenal medzi blogermi spočíva vo výške blogerovej karmy. Stačí si pozrieť top rebríček článkov a pochopíte čo mám na mysli.

Pochopiteľne, opäť je to len môj nepolitický názor a preto neočakávam že mi to zvýši karmu. Na jej zvýšenie, totiž budem musieť napísať niečo o politike samotnej. A to teda nie.

A tak to na politicko/blogovej scéne je.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

PRIMÁR

Lekári sa môžu mýliť. Päť príbehov o zlej diagnóze

Nikto netúži byť medicínskou záhadou. Ale je jednoduché sa ňou stať.

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet aj bez exekútora.


Už ste čítali?