Politika na Slovensku alebo “Ako si zvýšiť karmu”

Autor: Ján Antolík | 22.9.2011 o 23:54 | (upravené 23.9.2011 o 0:35) Karma článku: 4,97 | Prečítané:  878x

Nekonečné politické diskusie v tomto štáte sa už dávno rozvinuli zo zadymenej krčmy na internet. Z ľudí, ktorí len prednedávnom spoznali tajomstvo internetu sa stali politicky experti a tí čo sedia v krčme sú stále tam a polemizujú.

 

Jedným z najväčších rozdielov, ktoré som u nás doma postrehol je to, koľko času venujeme politike. Podobne ako sa Briti bavia o počasí, Slováci diskutujú o politike. Každý sa o ňu zaujíma, skoro každý o nej diskutuje a všade nás obklopuje. Netuším kto má na to najväčší dopad, či už je to televízia, či tlač alebo rádio. I keď sa mi zdá, že tými najväčšími propagandami sme my – občania. Vysvetlím.

Média si z politiky urobili show, na ktorej sa dobre zarába. Peoplemetre im pri vysielaní politických tém zobrazujú čísla, z ktorých sa vedenstvo len raduje a tam to celé začína. Vyššia sledovanosť predstavuje vyšší zisk na reklamách vysielané počas prestávok. To znamená že, viac politiky v telke prinesie vyšší zisk, čo má za následok totálne politcké zdementovanie“ krajiny. A to isté platí pre tlač.

Na tej druhej strane sme my, občania. Nechcene politicky zdementovaní , z čoho väčšina sa hrá na politológov. Hlavne tí, politický nadšenci, ktorým TA3-ka beží v pozadí celý deň. Keďže sme demokratický štát, právo vyjadriť svoj názor má každý, ale prečo práve o politike? V krásnej krajine ako je ta naša, ktorá nám ponúka toľko rôznorodých tém, je práve tá politická, tou najdiskutovanejšou. A preto sa pýtam sám seba, prečo?

Naše názory (ktoré samozrejme majú svoj význam a opodstatnenie) sa ťažko presadia “tam hore“ a ešte ťažšie ovplyvnia názory “tých z hora“. Tak prečo riešiť niečo, čo nemá žiaden účinok na samotnú spoločnosť ?

Jediný efekt politickej diskusie, ktorú som doposiaľ zaznamenal medzi blogermi spočíva vo výške blogerovej karmy. Stačí si pozrieť top rebríček článkov a pochopíte čo mám na mysli.

Pochopiteľne, opäť je to len môj nepolitický názor a preto neočakávam že mi to zvýši karmu. Na jej zvýšenie, totiž budem musieť napísať niečo o politike samotnej. A to teda nie.

A tak to na politicko/blogovej scéne je.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?