Ako je to v Bratislave z pohľadu mojich očí

Autor: Ján Antolík | 22.10.2011 o 0:45 | (upravené 22.10.2011 o 0:50) Karma článku: 6,89 | Prečítané:  1965x

Nedávno som čítal úryvok z knihy PrešpoRock od Borisa Filana, ktorý ma veľmi zaujal. Páčilo sa mi ako autor opisuje Bratislavu a pripisuje jej ľudský charakter. Keďže, patrím do skupiny cépečkárov rozhodol som sa opísať naše hlavné mesto tak ako ho vnímam ja.

PrešporokPrešporok

 

I keď dva mesiace pobytu v Prešporku je veľmi krátka doba na to, aby som mohol robiť úsudky prvý dojem ostane vždy len prvým. Celý život som žil vo veľkých mestách a tak som si na bratislavský ruch pridlho zvykať nemusel. Škrípanie koľajníc električiek ako aj neustále trúbenie všade ponáhľajúcich sa netrpezlivých šoférov už ani nevnímam. Počet billboardov na počet obyvateľov mesta je približne rovnaký a to že každý pekný výhľad ktorý sa ponúka je okorenený reklamnými sloganmi.

V meste kde ceny storočných bytov v zastaraných bytovkách na kraji mesta sa vyrovnajú cenám luxusných víl vybudované v zabudnutých dedinkách. A o parkovaní sa ani hádam nemuším zmieňovať. Naši súdruhovia pri budovaní cestných komunikácii nepočítali s tým, že priemerná slovenská rodina si raz dovolí“ vlastniť automobil alebo aj dva.

O hlad a naše zdravie je tu určíte postarané. Ako pán Filan uviedol vo svojej knihe, Bratislava by sa mohla premenovať na „ City of pharmacies and pizzerias“. Hromada nákupných centier ponúka zľavnený tovar, ktorý aj napriek tomu ostáva predraženým.

O ľuďoch mám zatiaľ veľmi pozitívny názor. Možno to bude tým, že každý tretí obyvateľ je cépečkár. Tak ako i ja. Stretol som sa aj s negatívnymi názormi a myslím si, že súdiť ľudí odkiaľ pochádzajú je detinské. Každá problematika (teda ak sa to dá vôbec takto nazvať) má rôzne uhly pohľadu. Prišiel som totiž na to, že ľudia si kladú nesprávnu otázku. Namiesto otázky, z akého mesta pochádzaš, by sa mohli opýtať, čo môžeš mestu dať.

A aký ľudský prívlastok by som dal Bratislave ja? Ešte je asi priskoro na to aby som ju charakterizoval.

Aké charakteristiky by ste jej dali vy....... blaváci ?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?